5 Şubat 2010 Cuma

AŞK KAN KAYBEDİYOR...Aşk... Bu üç harfi söylemesi bile çok güzel :)

Bu duygu paylaşımına neler yazılmadı ki neler söylenmedi ki, tam olarak tanımı yapılamadı hiçbir zaman... Gerçi ben de bir kalıba koymak istemem ama bana göre hayata dair iki kişinin yaşamış ya da işlemiş olduğu suç ortaklığı diye kendimce atlandırabilirim.

Hakkında anlatılmaz ancak yaşanılır diyebildiğimiz, bu duygu yoğunluğu sanırım kan kaybediyor ama haberimiz yok.

Eskiden yaşanan aşklara bakıyorum da o yaşanmışlardan etkilenmemek mümkün değil ama şimdi ise günümüzde yaşanan aşklara bakıyorum anlam veremiyorum aşkların kısa süreli olmasına sebep nedir anlayamıyorum sanırım gerçek aşk günümüzde saygınlığını yitirdi.

Aşk değişim evresindemi acaba…

Eski aşklarda iletişim mektuptu, kaç günler sonra gideceği yere ulaşırdı. Bir o kadar da cevap için beklenirdi. Şimdi bazılarınız çıkıp bu kadar beklesem benim ilişkimde uzun sürerdi diyebilir. O zaman ki şartlarda evet sürerdi ama günümüz şartlarında bu imkansız, Şimdiki aşıklar sabırsız beklemeye tahamülleri yok…

Aşkta sabır da çok önemli bir kavram...

Sevdiğimiz kişiyle buluşmak yerine iki satırlık bir kağıt parçası yollasa yeter diyebilir miyiz hiç, sorarım size…
Sevdiğimiz kişi aylar sonra gelecek olsa ne yapardınız bir düşünün…
Hayata dair yaşanmış suç ortaklarının birbirlerinin kalbini kazanmak için ne kadar uğraştığınızı hatırlatırım sizlere…
Kıymet bilelim lütfen…

Şimdi ise hayat o kadar çok değişti ki aşk bile bu değişime zamanla ayak uydurmak zorunda kaldı. Teknolojik araçlar sayesinde kişilerin öncelikle birbirlerine özlemeleri bitti.

Aşkta özlem olmazsa sevgi de olmaz…

Nadir vardır birbirlerini çok delilercesine seven ama her türlü teknolojik imkanları kullanarak aşkı büyük yaşayan dimdik ayakta duran çiftler yok değil var elbette.

Ya onlar da olmasaydı, aşk diye kavram kalırmıydı...

1 yorum:

  1. Aşk gerçekten de kan kaybediyor. hatta ölmek üzere. Bunu yine bizle yaptık. Teknolojiye ayak uyduralım derken aşkı bitirdik. Eski aşklar yok artık 1. gün yemek 2. güne kalmadan yatak. Aşk kırgın bize üzgün. ama elde yaplacak bir şey yok

    YanıtlaSil